SikaMur InjectoCream

Preparat do wykonywania przepony poziomej (osuszanie starych murów i budynków) chroniącej przed podciąganiem kapilarnym wody w materiałach porowatych, ścianach, fundamentach itp.

Opakowanie 600 ml.

Więcej szczegółów

122,79 zł

Obniżka!

-10%

136,43 zł

SikaMur - InjectoCream, osuszanie murów
(przepona pozioma - izolacja pozioma fundamentów)

SikaMur - InjectoCream jest odpychającym wodę żelem, wciskanym przy użyciu prostego pistoletu w serię wydrązonych otworów w warstwie muru.
Nie stosuje sie specjalnych pomp do iniekcji.
Wstrzyknięty materiał będzie rozprzestrzeniał sie w wilgotnej ścianie i utworzy barierę dla podnoszącej się wilgoci.

SikaMur - InjectoCream jest:

  •     Odpowiedni do wszystkich rodzajów ścian murowanych
  •     Ekonomiczny i efektywny
  •     Oszczędzający czas
  •     Łatwy w użyciu
  •     Bezpieczny w stosowaniu


Zużycie:
(średnica otworów 12 mm, rozmieszczone co 120 mm)

Głębokość muru - wydajność
110 mm - 6,5 mb
220 mm - 3,3 mb
330 mm - 1,96 mb
440 mm - 1,43 mb

Zastosowanie:
SikaMur InjectoCream jest nowoczesnym materiałem umożliwiającym ochronę przed wilgocią kapilarną. Ma  konsystencję pasty i pakowany jest w 600 ml kiełbaski. Zaaplikowany przy pomocy pistoletu w odpowiednio wywiercone otwory w spoinie muru, rozprzestrzenia się dyfuzyjnie w zawilgoconej ścianie tworząc nie przepuszczającą wody barierę i zapobiega zawilgoceniom w przyszłości.

Wiercenie otworów
Aby bariera przeciwwilgociowa była efektywna, konieczne jest użycie odpowiedniej ilości SikaMur InjectoCream. Konieczne jest wywiercenie otworów o średnicy co najmniej 12 mm w rozstawie osiowym nie większym niż 120 mm. Głębokość otworu jest zależna od grubości ściany, wymagane głębokości otworów zestawiono w poniższej tabelce. W przypadku grubszych ścian głębokość otworu powinna być o 40 mm mniejsza od grubości ściany. Otwory należy wiercić w poziomie, bezpośrednio w zaprawie spoiny, najlepiej przy krawędzi cegły.Po zakończeniu wiercenia, każdy otwór należy starannie oczyścić sprężonym powietrzem.

Iniekcja:
Włożyć rurkę iniekcyjną pistoletu jak najgłębiej w uprzednio wywiercony otwór. Naciskając spust pistoletu wypełnić otwór SikaMur InjectoCream do głębokości 1 cm od powierzchni.
Zabezpieczenie otworów
Wszystkie nawiercone otwory należy zaślepić odpowiednią zaprawą.
Tynkowanie
Wraz z wytworzeniem bariery przeciwwilgociowej konieczne jest usunięcie i wymiana starych i zanieczyszczonych solami tynków.

  • Zastosowanie: izolacja fundamentów
  • Zastosowanie: renowacja budynków